Link do strony głównej SP3QFE.

PAXI w Polsce (STEAM ESA Kids)PAXI przybył na Ziemię ze swojej rodzinnej planety Ally-O w naszej galaktyce – Drodze Mlecznej. Na Ziemi dzięki ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej do której należy też Polska) edukuje dzieci o naszej planecie naszym Układzie Słonecznym i o przestrzeni kosmicznej.Dzięki dr. Armandowi Budzianowskiemu, PAXI po raz pierwszy odwiedził Polskę, w maju 2018 roku. Wówczas był w miejscowości Koło (Wielkopolska) oraz był na spotkaniu z uczniami w Szkole Podstawowej w Powierciu (Wielkopolska).Uczestniczył też w imprezie w MDK (Miejskim Domu Kultury) w Kole na której było podsumowanie konkursu Plastycznego Polska i Kosmos. Kto chciał to mógł zrobić sobie z nim zdjęcie pamiątkowe!Więcej o konkusie Polacy i Kosmos można przeczytać na stronie konkursu.Nagrodzone prace konkursowe były prezentowane podczas konferencji o ARISS, jak również opublikowane w materiałach konferencyjnych.Następnie PAXI po pobycie w Wielkopolsce odwiedził ESERO Polska przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.PAXI komunikuje się w różnych językach. Poniżej zaprezentowane są linki do filmów animowanych z PAXI po polsku:1. Kim jest PAXI?2. PAXI o Uładzie Słonecznym.3. Rosetta i komety.4. Sekrety Czerownej Planety.5. Czy Marsjanie istnieją?6. Dzień, noc i pory roku.7. Cykl hydrologiczny.8. Efekt cielarniany.9. PAXI i nasz Księżyc: fazy i zaćmienia.10. PAXI odkrywa Księżyc.11. PAXI odkrywa egzoplanety.


(C) 1996-2021 Armand SP3QFE
Materiały na stronach w domenie sp3qfe.net jak również jego kompozycje są utworami autorstwa Armanda Budzianowskiego zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (DzU z 1994 r. nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami) i podlegają ochronie prawnej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej prawach autorskich, kopiowaniu opisów i treści ze stron internetowych, przeczytaj na przykład materiał na stronie internetowej https://informaticalegis.com.